۱۳۹۷-۰۶-۰۶

چشم نوازی آیه «اطاعت» در تابلوهای موزه آستان قدس رضوی

دهه ولایت فرصتی است تا بازدیدکنندگان موزه های آستان قدس رضوی با آثار موضوعی این مناسبت بیشتر آشنا شوند. 
آیه «اطاعت» یکی از موضوع های مرتبط با بحث ولایت امیرمومنان علی (ع) است که هنرمندان در عرصه های مختلف هنری به آن پرداخته اند که از جمله آن می توان به هنر خوشنویسی اشاره کرد.
تابلو خوشنویسی آیه «اطیعوا الله و اطیعواالرسول و اولی الامر منکم»، اثر استاد علی‎طه، خوشنویس سوری یکی از این آثار است که در  موزه هدایای مقام معظم رهبری آستان قدس رضوی نگهداری می شود. 
این اثر در سال 1418ق، به خط نسخ، به ابعاد 60 × 75 س.م. خلق شده و در سال 1378ش. اهدا شده است. 
 تابلوی نفیس دیگری که آیه «اطیعوا الله و اطیعواالرسول و اولی الامر منکم» به خط نسخ و ثلث روی پوست و به ابعاد 85 × 64 س.م. کتابت شده است، در سال 1389 توسط امام جمعه مریوان، اهدا شده و در موزه  هدایای مقام معظم رهبری آستان قدس رضوی نگهداری می شود. 
گفتنی است: موزه هدایای مقام معظم رهبری در بردارنده آثار گوناگونی است که از سوی هنرمندان و شخصیت‌های داخلی و خارجی و ارادتمندان به مقام معظم رهبری به ایشان اهدا شده است و معظم له نیز طی چندین دوره این اشیاء را به موزه آستان قدس رضوی اهدا نموده اند.
این گنجینه ارزشمند در طبقه همکف ساختمان موزه قرآن و نفایس واقع در صحن کوثر حرم مطهر رضوی قرار دارد و عموم علاقه‌مندان می‌‌‌توانند در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 12:30، پنج‌شنبه‌‌‌ها از ساعت 8 تا 11:30 و جمعه‌‌‌ها و ایام تعطیل از ساعت 8 تا 12 از این مجموعه ارزشمند دیدن کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود