۱۳۹۷-۰۹-۲۵

آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی برگزار شد

همزمان با روز میلاد یازدهمین خورشید امامت امام حسن عسکری(ع) برگزیدگان مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی تقدیر شدند.
همزمان با هشتم ربیع الثانی سالروز ولادت با سعادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام حسن عسکرى(ع)، مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی صبح امروز با حضور جمعی ازمدیران و معاونان آستان قدس رضوی و داوران این مسابقه در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
مدیر عامل شرکت مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی در این مراسم به ارائه گزارشی از روند برگزاری مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی پرداخت و اظهار کرد: این طرح به دستور تولیت آستان قدس رضوی و پس از گذراندن مراحل مقدماتی به 38 شرکت در سراسر کشور ارائه شده که 22 شرکت برای همکاری با این طرح اعلام آمادگی کردند که در نهایت از زمان انتشار فراخوان تا کنون 18طرح به این مسابقه ارائه شد.
مسعود علویان صدر افزود: مهمترین ویژگی طرح‌های ارائه شده مطرح شدن 12 نوع فکر و ایده جدید است که در آثار ارسال شده به مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی دیده می‌شود.
مدیر عامل شرکت مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی با تأکید بر این مطلب که ایده پردازی در امر موزه حرم مطهر رضوی ضروری است، گفت: با اجرای این مسابقه علاوه بر ارزیابی معماران و متخصصان در زمینه موزه آستان قدس رضوی و معرفی ابداعات جدید می‌توان اهداف تعیین شده برای موزه را به صورت کامل و جامع دنبال کرد.
وی توجه ویژه به مکان یابی موزه در کنار بارگاه منور امام مهربانی‌ها و مرتبط کردن فضای منور حرم رضوی با موزه را از دیگر امتیازات مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی دانست و تصریح کرد: موزه آستان قدس رضوی بایستی مکمل زیارت باشد و در حقیقت از شی محوری خارج شود.
علویان صدر افزود: در این مسابقه سعی شده از توان علمی و مهندسی سراسر کشور برای طراحی، ایده‌پردازی، خلاقیت و نوآوری پروژه‌های مجموعه حریم حضرت رضا(ع) استفاده و بهره‌گیری شود.
در ادامه این مراسم از نیما مکاری به دلیل اهمیت به فضای عمومی و محور بندی و شفافیت فضای موزه‌ای و مفاهیم مطرح شده به عنوان برگزیده و کسب رتبه اول تقدیرشد.
طرح ارائه شده از سوی کامران طباطبایی دیبا به دلیل سادگی و منظر داخلی و حیاط در مرکز واجد ویژگی‌های فراوان بود که به عنوان طرح رتبه دوم برگزیده معرفی و تجلیل شد.
همچنین آثار هومن طالبی و مهندس محسنی به دلیل ویژگی‌های فضای داخلی و توجه به فضای نمایشگاهی و تجربه جهانی از چنین فضاها و توجه به انتظام و سیستم‌های هندسی در بخش‌های مختلف موزه رتبه سوم و چهارم را به خود اختصاص داده و تقدیر شدند.
در پایان برگزیدگان با دریافت تقدیرنامه و هدایایی به رسم یادبود از سوی آستان قدس رضوی تجلیل شدند.

جهت مشاهده گزارش تصویری مراسم کلیک کنید.
جهت مشاهده فیلم مراسم کلیک کنید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود