۱۳۹۷-۱۰-۱۹

اهدای مدال، نشان ارادت ورزشکاران به ساحت معصومین است

رئیس هیئت کشتی استان خراسان رضوی اهدای مدال به بارگاه مقدس ائمه اطهار(ع) را نشان از ارادت ورزشکاران به ساحت معصومین عنوان کرد.
سید مسعود ریاضی در همایش یادبود جهان پهلوان تختی که در موزه مرکزی آستان قدس رضوی با حضور پیش‌کسوتان عرصه کشتی برگزار شد، از فعالیت‌های موزه آستان قدس رضوی در خصوص نمایش مدال‌های اهدایی ورزشکاران تجلیل کرد. 
وی از ورزش کشتی به عنوان ورزش جوانمردی یاد کرد و گفت: هزاران سال است ورزش کشتی در همه جای دنیا یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها است که به وسیله آن پهلوانان و جنگاوران تمرین رزم می‌کردند.
این پیش‌کسوت عرصه کشتی ادامه داد: با توجه به این تمرینات، ورزش کشتی مختصاتی پیدا کرد و چون در جنگ، حریف دشمن محسوب می‌شود اما در تمرین، حریف رفیق است باید در این تمرین از حریف رفیق و هم رزمت هم مراقبت کنی و به تدریج در این رزم قوانینی مشخص شد.
ریاضی گفت: در ورزش کشتی آنچه مشق رزم بود تبدیل به مشق عشق شد و رنگ دین به خود گرفت و پهلوانان الگو از مولای تقیان گرفتند و از دل آن، افرادی چون پوریای ولی بیرون آمدند که از فتیان و جوانمردان بودند. 
وی مرحوم تختی را نیز یکی از این جوانمردان معرفی کرد که افتخاراتش را با مردم شریک شد و برای مردم مبارزه کرد و قهرمان شد و برای ماندگار شدن این قهرمانی جایی بهتر از حرم مطهر رضوی نیافت.
رئیس هیئت کشتی استان خراسان رضوی، همچنین دوست داشتن هم‌نوع را از ویژگی‌های خاص مرحوم تختی عنوان کرد و آن را راز ماندگاری وی برای نسل‌های متمادی دانست.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود