۱۳۹۷-۱۲-۰۸

آمادگی مرمت‌کاران آستان قدس برای مرمت برون‌سازمانی

اداره حفاظت و مرمت آثار فرهنگی آستان قدس رضوی، در راستای حفاظت از میراث فرهنگی مکتوب، آمادگی خود را جهت مرمت اسناد و کتب خطی مجموعه‌داران و نهادهای برون‌سازمانی اعلام کرد
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، رئیس اداره حفاظت و مرمت آثار فرهنگی این سازمان، در راستای حفظ و احیای میراث فرهنگی مکتوب، از آمادگی این مرکز به عنوان قطب مرمتی کشور، جهت مرمت اسناد و کتب خطی کتابخانه‌های معتبر سطح کشور، مجموعه‌داران، شخصیت‌های فرهنگی و نهادهای برون‌سازمانی خبر داد.
علی‌اصغر ثابت جازاری در این باره توضیح داد: با توجه به امکانات فنی و نیروی انسانی این مرکز، مرمت آثار برون‌سازمانی در قالب بستن قرارداد و تفاهم‌نامه با مراکز و ادارات دولتی، بایگانی‌های راکد، مراکز آرشیو نشریات و مجموعه‌های ارزشمند مجموعه‌داران و شخصیت‌های فرهنگی از سرتاسر کشور، انجام می‌شود.
وی به خدمات مشاوره‌ای این مرکز مرمت اشاره کرد و افزود: ادارۀ مرمت آستان قدس رضوی، در زمینۀ آرشیو منابع اطلاعاتی، توضیح شرایط حفاظت و نگهداری، شیوۀ مرمت و مسائلی از این دست، به علاقه‌مندان خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد.
گفتنی است که اداره مرمت آستان قدس رضوی، در حال حاضر با داشتن نیروهای مرمت‌کار متخصّص، تخصّصی‌ترین مرکز مرمت در شرق کشور است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود