۱۳۹۷-۱۱-۱۷

نگارخانۀ رضوان در موزۀ آستان قدس رضوی افتتاح شد

هم‌زمان با آغاز دهۀ فجر، نگارخانۀ رضوان در موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی افتتاح شد. آثار منتخب اولین جشنوارۀ ملی عکس امام‌رضا(ع) و گفتگوی ادیان، نخستین آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه است.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، معاون امور موزه‌های این سازمان با اعلام خبر افتتاح نمایشگاه دائمی نگارخانۀ رضوان در موزۀ مرکزی اعلام کرد: منتخب آثار رسیده به دبیرخانۀ جشنوارۀ عکس «گفتگوی ادیان» اولین عکس‌های به نمایش درآمده در این نگارخانه است. مهدی قیصری‌نیک با بیان اینکه درحال حاضر 40 عکس‌ درحال نمایش است، اظهار داشت: این تصاویر از میان بیش از 2هزار و 600 عکس از 298 عکاس توسط دبیرخانۀ جشنواره انتخاب شده است که تصاویری زیبا از تعامل و همزیستی ادیان گوناگون در کنار یکدیگر را به نمایش گذاشته است.
وی با اعلام اینکه این نمایشگاه تا 30 بهمن ادامه دارد، تصریح کرد: نگارخانۀ رضوان در ادامۀ برنامه‌های نمایشگاهی خود به نمایش آثار سایر هنرمندان کشور می‌پردازد که هنرمندان متقاضی می‌توانند درخواست خود را در این خصوص به معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی ارائه کنند تا پس از بررسی و بر اساس آئین‌نامۀ این معاونت، نسبت به نمایش آثار برگزیده اقدام شود.
گفتنی است موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر، از بزرگترین و غنی‌ترین موزه‌های کشور است که با بیش از یک میلیون بازدیدکننده در سال، با فاصلۀ زیادی از دیگر موزه‌ها، بیشترین تعداد بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود