۱۱ شهریور ۱۳۹۸

نمایشگاه «گلاب اشک»

نمایشگاهی از آثار خوش‌نویسی علی‌اکبر رضوانی به همت مجموعه هنری رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی هم‌زمان با آغاز ماه محرم در نگارخانه رضوی موزه مرکزی حرم مطهر امام هشتم(ع) گشایش یافت. 
40 تابلوی خوش‌نویسی شکسته نستعلیق با محوریت موضوعی عاشورا که با فرم‌ها و ترکیب‌های مختلف مانند سطر، غبارنویسی، دایره‌نویسی و سیاه مشق از سال 1380 به بعد خلق شده است، در این نمایشگاه در معرض دید هنردوستان قرار گرفته است.
این نمایشگاه که با همکاری مجموعه هنری رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری و سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی دایر شده تا 28 شهریور 1398 از ساعت 8 تا 20 در نگارخانه رضوی در طبقه همکف موزه مرکزی آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) آماده میزبانی از علاقه‌مندان است.
لازم به ذکر است، مجموعه آستان قدس رضوی نمایشگاه‌های مختلف هنری مانند عکس، خوش‌نویسی، نقاشی‌خط و پوستر را با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری سازمان‌ها و مؤسسات فرهنگی خود و همچنین همکاری هنرمندان کشور به مناسبت‌های گوناگون در گوشه و کنار ایران اسلامی به ویژه حرم مطهر رضوی برگزار می‌کند.