۲۳ دی ۱۳۹۸

رونمایی از نسخه های خطی اهدایی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به مقام معظم رهبری

دبیر رونمایی از آثار نفیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، به مناسبت بزرگداشت مقام شهید والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی از رونمایی نسخه‌های خطی اهدایی این شهید به مقام معظم رهبری در چهل و یکمین برنامه «سه‌شنبه‌های فرهنگی» خبر داد.
مهدی قیصری نیک با اعلام این خبر گفت: در گنجینه رضوی تعدادی آثار فرهنگی و هنری وجود دارد که توسط سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به رهبر معظم انقلاب اهداء شده و معظم له به آستان مقدس رضوی تقدیم کردند که در این جلسه از سلسله برنامه‌های «سه‌شنبه‌های فرهنگی» سه نسخه خطی اهدایی شهید حاج قاسم سلیمانی معرفی و رونمایی می‏شود.
وی تصریح کرد: در این برنامه فرهنگی که 24 دی ماه ساعت 9 صبح در محل موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برگزار خواهد شد، مصطفی خاکسار قهروردی قائم مقام آستان قدس رضوی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.
وی همچنین به رونمایی از پایگاه موضوعی با عنوان سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني در سامانه كتابخانه ديجيتال در این برنامه از سه شنبه های فرهنگی اشاره کرد که در آن علاوه بر كتاب، مقاله، عكس، فيلم، به معرفی و سخنرانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، خاطرات همرزمان و رشادت‌های اين سردار سرافزار پرداخته شده است.