۱۴ بهمن ۱۳۹۸

بازدید روزانه 2هزار نفر از موزه‌های آستان قدس رضوی

مجموعه موزه‌های آستان قدس رضوی واقع در حرم مطهر رضوی به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه موزه‌ای کشور، سالانه پذیرای بیش از یک میلیون نفر بازدیدکننده می باشد.

تنها در طول دی‌ماه، 61هزار نفر از مجموعه موزه‌های آستان قدس رضوی بازدید کردند.

معاون موزه‌ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اعلام کرد: در طول دی‌ماه سال جاری قریب به 61هزار نفر از هموطنان و زائران خارجی از مجموعه موزه های آستان قدس رضوی شامل موزه مرکزی و فرش، موزه مردم‌شناسی و موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری بازدید کردند.

وی در این خصوص تصریح کرد: موزه فرش و موزه مرکزی آستان قدس با 11 گنجینه مستقل و بیش از 48هزار بازدیدکننده، بیشترین تعداد علاقه‌مندان را به خود اختصاص داده است.

مهدی قیصری‌نیک همچنین اعلام کرد: افزون بر 22هزار و 700 نفر از این زائران، با استفاده از طرح بازدید رایگان از موزه با بلیت مهمانسرا، از این موزه‌ها بازدید داشته‌اند.

وی همچنین از استقبال چشمگیر مردم از موزه قرآن و نفایس و هدایای مقام معظم رهبری در روزهای سه‌شنبه سخن گفت و اظهار داشت: روزهای سه‌شنبه هم‌زمان با اجرای ویژه‌برنامه سه‌شنبه‌های فرهنگی در این موزه و رونمایی از یکی از نفایس منحصربه فرد گنجینه رضوی در هر هفته، بازدید از این موزه رایگان است که این طرح نیز با استقبال زائران مواجه شده و این درحالی است که تنها درطول دی ماه، 1.970 نفر در روزهای سه‌شنبه از این موزه بازدید کرده‌اند.

قیصری‌نیک در ادامه، با اشاره به استقبال توریست‌ها و زائران خارجی از مجموعه موزه‌های آستان قدس رضوی خبر داد: در طول یک ماه گذشته1.759 توریست و زائر غیر ایرانی از این موزه‌ها بازدید کرده است.

شایان ذکر است مجموعه موزه‌های آستان قدس رضوی واقع در حرم مطهر رضوی به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه موزه‌ای کشور، سالانه پذیرای بیش از یک میلیون نفر بازدیدکننده می باشد.