۱۵ بهمن ۱۳۹۸

تابلوی نقاشی خط «آخرین نوشتۀ سردار» رونمایی شد

در آستانه چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و در چهل‌وچهارمین سه‌شنبه فرهنگی، از تابلوی نقاشی‌خط «آخرین نوشتۀ سردار» اثر هاشم طلائیان…

در آستانه چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در چهل‌وچهارمین سه‌شنبه فرهنگی خود از تابلوی نقاشی‌خط «آخرین نوشتۀ سردار» مزین به تذهیب و مینیاتور اثر هاشم طلائیان رونمایی کرد. این اثر تلفیقی از آخرین دست‌نوشته شهید سلیمانی و آیه‌ای از قرآن کریم که به گفته هنرمند این اثر، امیدوارانه‌ترین آیه نازل‌شده به رسول اکرم(ص) است «و لسوف یعطیک ربک فترضی»، «به زودی آنقدر به تو می‌دهم تا راضی شوی» و همچنین بیتی از غزل حافظ شیرازی به نام «شب وصل» است که به شکی هنرمندانه با یکدیگر و در میان تذهیب و مینیاتور طراحی و خوشنویسی شده است.
طلائیان این اثر را برگرفته از آخرین دعای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که فرموده بود«خدایا مرا پاکیزه بمیران» دانست که به روح مطهر این شهید بزرگوار تقدیم شده است.
هاشم طلائیان هنرمند 34 سالۀ بجستانی که تاکنون موفق به کسب افتخارات ملی و بین‌المللی قابل توجهی در زمینه خوشنویسی و تذهیب شده است، این اثر را به روح شهید سلیمانی تقدیم و آن را وقف آستان قدس رضوی کرد.

برچسب ها:
سه شنبه فرهنگی, رونمایی, گنجینه رضوی