۲۵ فروردین ۱۳۹۹
با توجه به تعطیلی موزه های آستان قدس رضوی

پیام معاونت محترم امور موزه ها به مناسبت سال 1399

بر خود فرض می دانم که پیام دلتنگی مان برای پذیرایی از حضور نوروزی گرم و همیشگی تان را از جانب خود و همکارانم در موزه رضوی به شما ابلاغ نمایم.

                                                            به نام خداوند جان و خرد ... کزین برتر اندیشه برنگذرد
                                                            خداوند نام و خداوند جای ... خداوند روزی ده رهنمای

زائران ارجمند حرم مطهر رضوی و علاقه مندان به موزه و میراث تاریخی و فرهنگی آستان قدس رضوی

با ذکر صلوات بر حضرت محمّد (ص) و ائمه معصومین (ع) و تقدیم خاص ترین سلام به پیشگاه امام علی بن موسی الرضا، بر شما زائران، میهمانان و مجاوران حریم قدس رضوی درود می فرستیم و فرارسیدن سال نوی خورشیدی و اعیاد شعبانیه را از مشهد الرضا (ع)، دیار دین، تاریخ، فرهنگ و ادب، تبریک و شادباش می گوییم.

حال که چند صباحی به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس جهان گیر کرونا و حفاظت از سلامت و ایمنی شما عزیزان، دروازه های حرم رضوی و  همچنین درب های موزه به روی شما گشوده نیست، بر خود فرض می دانم که پیام دلتنگی مان برای پذیرایی از حضور نوروزی گرم و همیشگی تان را از جانب خود و همکارانم در موزه رضوی به شما ابلاغ نمایم.

تلاش همیشگی ما در مجموعه موزه رضوی، ایجاد زمینه در راستای تعمیق درک و معرفت زائران از امام رضا (ع) و شناخت تاریخ حرم قدس رضوی در اعصار و دوره های مختلف تاریخی، ارتقاء دانش بازدیدکنندگان از تاریخ هنر و معماری ایرانی و اسلامی و خلق تجربه های شیرین و ماندگار از بازدید از موزه ای دایره المعارف گونه بوده است.

در همین راستا، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی همیشگی تان، از شما دعوت می کنیم در شرایط کنونی باز هم ما را از طریق وب سایت موزه رضوی و موزه دیجیتال digimuseum_aqr@ در شبکه های اجتماعی (ایتا، واتس اپ، گپ، بله، و اینستاگرام و سروش) دنبال نموده و با ارسال نظرات و پیشنهادات خوبتان ما را در بهبود کیفیت ارائه خدمات حضوری و غیرحضوری در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب «سال جهش تولید» نامیده شده است، یاری رسانید.

در پایان، ضمن ارج نهادن تلاش بی وقفه جهادگران بهداشت و سلامت در بیمارستان های کل کشور عزیزمان و آرزوی سلامت و سعادت ایشان و تمامی هموطنان عزیزمان، از درگاه ایزد منّان و امام همام علی بن موسی الرضا، عافیت و پایان یافتن هر چه سریع تر این شرایط سخت را مسئلت می نماییم.   

                                                                              همه ساله بختتان پیروز باد
                                                                              همه روزگارتان نوروز باد

                                                                                                                            مهدی قیصری نیک
                                                                                                   معاون موزه ها و ترویج میراث فرهنگی آستان قدس رضوی