۹ تیر ۱۳۹۹
با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار می شود

رونمایی از 8 رویداد بزرگ در پنجاه و هشتمین برنامه سه شنبه فرهنگی

این برنامه، برای نخستین بار پس از تعطیلات کرونایی و 3 ماه برگزاری مجازی، به‌صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می‌شود.

پس از بالغ بر 3 ماه برگزاری مجازی سه‌شنبه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی، نخستین سه‌شنبه فرهنگی حضوری در سال جدید، با حضور تولیت آستان قدس رضوی و رونمایی از 8 رویداد بزرگ برگزار می‌شود.

دبیر رونمایی از آثار نفیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اعلام کرد: هم‌زمان با دهه کرامت و در آستانه ولادت امام‌رضا(ع)، پنجاه‌و‌هشتمین برنامه «سه‎شنبه‎های فرهنگی آستان قدس رضوی» به صورت حضوری و با رونمایی از 8 اتفاق بزرگ رقم خواهد خورد.

وی از حضور تولیت آستان قدس رضوی در این برنامه خبر داد و گفت: این ویژه‌برنامه ساعت 9 صبح سه‌شنبه دهم تیرماه در موزه فرش آستان قدس واقع در صحن کوثر حرم مطهر با رونمایی از قدیمی‌ترین صندوق‎پوش حرم مطهر امام‌رضا(ع) با عنوان «صندوق‌پوش زربفت حاجی اسوار لاهیجی» به قدمت سال 952 قمری و از نفیس‌ترین دست‌بافته‌های دورۀ اسلامی آغاز می‌شود و در ساعت 11 با حضور تولیت در موزۀ قرآن و نفایس آستان قدس رضوی با رونمایی از 7 رویداد برجستۀ سازمان کتابخانه‌ها ادامه می‌یابد.

مهدی قیصری‌نیک افزود: فاز آزمایشی بازدید مجازی موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری و تالار آثار استاد فرشچیان، رونمایی از تمبر سه‎شنبه‎های علمی‌فرهنگی، رونمایی از بیست‌ونهمین جلد از فهارس نسخ خطی گنجینه رضوی، رونمایی از پایگاه آرشیو دیجیتال نشریات، رونمایی از ایستگاه مطالعاتی نسخه‏های خطی دیجیتال رضوی، افتتاح پنج ایستگاه مطالعه دیجیتال و رونمایی از پایگاه موضوعی حضرت معصومه (س) در کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی اتفاقاتی است که با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی از آنها رونمایی خواهد شد.

قیصری‌نیک اضافه کرد: هم‌زمان با رونمایی از رویدادهای سازمان کتابخانه‌ها، از برخی منشورات تولید‌شده در دیگر مؤسسات وابسته به آستان قدس رضوی از جمله شرکت به‌نشر، بنیاد پژوهش‌های اسلامی، معاونت تبلیغات اسلامی و دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیز رونمایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه، برای نخستین بار پس از تعطیلات کرونایی به‌صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می‌شود و حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.