۱۱ اسفند ۱۳۹۹
توسط خانواده هنرمند فقید صورت گرفت

اهدای تابلویی نفیس از آثار نقاشی مرحوم استاد عمواوغلی به گنجینه رضوی

این اقدام در حاشیه افتتاح نمایشگاه آثار این هنرمند مشهدی در نگارخانه رضوی موزه آستان قدس و به دست خانواده مرحوم صورت گرفت.

در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی مرحوم بهروزعلی عمواوغلی، یکی از آثار نفیس این هنرمند فقید به دست خانواده وی، به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.

مسئول امور ترویج میراث فرهنگی رضوی موزه آستان قدس از اهدای تابلوی نقاشی رنگ و روغن با شیوه کاردک اثر استاد نقاشی و مرمت‌کار آثار تاریخی، زنده‌یاد بهروزعلی عمواوغلی به این موزه خبر داد. 

حجت حسنی با بیان اینکه افراد معدودی توانایی کار با کاردک را دارا هستند، اعلام کرد: این اقدام در حاشیه افتتاح نمایشگاه آثار این هنرمند مشهدی در نگارخانه رضوی موزه آستان قدس و به دست خانواده مرحوم انجام شده است.

محمود عمواوغلی، فرزند ارشد صاحب اثر نیز در ارتباط با این تابلو اظهار داشت: این اثر تصویر گنبد کبود کلات نادر است که با تکنیک رنگ و روغن با شیوه کاردک ترسیم شده است. 

وی در خصوص چرایی اهدای این اثر به موزه رضوی بیان کرد: پدرم خود نیز قصد اهدای این تابلو به آستان مقدس رضوی را داشت و البته فکر می‌کنم، این بنا جزء آثاری است که ایشان از مرمت‌کاران آن نیز بودند.

گفتنی است، بهروزعلی عمواوغلی، از نقاشان بزرگ و مرمت‌گران آثار تاریخی است که مرمت بناهای تاریخی فراوانی را در کارنامه خود دارد. وی از نوادگان استاد عبدالمحمد عمواوغلی بافنده بزرگ قالی است.