۷ تیر ۱۴۰۰
با اجرای طرح بازدید رایگان، انجام گرفت

بازدید بیش از 4 هزار و 500 زائر و مجاور از موزه‌های رضوی در روز ولادت امام رضا(ع)

در سالروز ولادت امام رضا(ع)، موز‌ه‌های آستان قدس رضوی میزبان تعداد زیادی از علاقه‌مندان به فرهنگ، تاریخ و هنر بود که برای اولین بار بازدید از این…

با طرح بازدید رایگان از موزه‌های آستان قدس رضوی در روز ولادت امام رضا(ع)، تعداد بازدیدکنندگان این موزه‌ها در این روز از مرز 4هزار و 500 نفر گذشت.

معاون موزه‌ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اظهار کرد: هم‌زمان با ولادت امام رضا(ع) و به منظور تکریم زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام همام، بازدید از تمامی موزه‌های آستان قدس رضوی برای عموم به صورت رایگان صورت گرفت.

وی از بازدید 4 هزار و 554 زائر و مجاور از موزه‌های آستان قدس رضوی در این روز خبر داد و افزود: از این تعداد 3 هزار و 992 نفر از موزه مرکزی بازدید کردند.

مهدی قیصری‌نیک با اشاره به اینکه موزه آستان قدس رضوی به عنوان یک مکان الهام بخش و مرکز علمی و آموزشی است، ابراز کرد: در سالروز ولادت امام رضا(ع)، موز‌ه‌های آستان قدس رضوی میزبان تعداد زیادی از علاقه‌مندان به فرهنگ، تاریخ و هنر بود که برای اولین بار بازدید از این موزه‌ها را تجربه ‌کردند.

گفتنی است، علاقه‌مندان می‌توانند از موزه‌های قرآن و نفایس و هدایای مقام معظم رهبری و موزۀ فرش واقع در صحن کوثر و همچنین موزۀ مردم‌شناسی واقع در سردر غربی صحن پیامبر اعظم(ص)، از ساعت 8 تا 12:30 بازدید کنند و همچنین موزۀ رضوی با گنجینه‌های مختلف واقع در صحن کوثر از ساعت 8 تا 18 به روی عموم باز است.