۳۱ تیر ۱۳۹۷

نمایشگاه «کرامت رضوی»

نمایشگاه آثار هنری با موضوع کرامت رضوی در موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی برپا شد.
همزمان با فرا رسیدن ایام دهۀ کرامت، نمایشگاهی از تابلوهای هنری در وصف کرامت امام هشتم(ع) در گنجینۀ هنرهای تجسمی موزۀ مرکزی آستان‌قدس‌رضوی به نمایش درآمد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، مسئول گنجینۀ هنرهای تجسمی موزۀ مرکزی آستان‌قدس‌رضوی از برپایی نمایشگاه تابلوهای هنرمندان نقاش کشور با موضوع کرامت رضوی در این گنجینه خبر داد. جمشید امیریان در این خصوص تصریح کرد: تابلوی «اجابت» اثر مهدی فرخی یکی از این آثار است که در ابعاد60×80 و با تکنیک اکریلیک روی مقوای بدون اسید در سال 1382 به دست این هنرمند بزرگ کشور خلق  شده و به موزه حرم مطهر اهدا شده است.
وی همچنین از تابلوی «حدیث سلسله الذهب» اثر زهره مهانی‌منش نام برد و اظهار داشت: این اثر با تکنیک آبرنگ و گواش و در ابعاد 60×74 سانتی‌متر در سال 1378 به دست این هنرمند کشور نقاشی شده است. تابلوی «بعد از باران» با نمایی از صحن سقاخانۀ امام‌رضا(ع) در صحن انقلاب، یکی دیگر از آثاری است که امیریان به آن اشاره کرد و گفت: این اثر را رسول شفقتی از دیگر هنرمندان کشور با تکنیک آبرنگ روی مقوای بدون اسید و در ابعاد 34×52 سانتی‌متر خلق و به این موزه اهدا کرده است. وی افزود: تابلوی «ضامن آهو»، اثر رضا بدرالسماء با تکنیک اکریلیک روی مقوای بدون اسید و در ابعاد 36×50 سانتی‌متر نیز از تابلوهای نقاشی در معرض نمایش است.
وی در پایان از تابلوخط اثر علیرضا کدخدایی به نام «روایت عشق»، با موضوع حدیث سلسله‌الذهب نام برد و اظهار داشت: این اثر با تذهیب خانم منتظری است که در زمان حیات تولیت فقید آستان‌قدس‌رضوی به ایشان اهدا شده بود و مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی آن را به این موزه اهدا کردند.