۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

نمایشگاه «خلیج فارس»

به مناسبت «روز ملی خلیج فارس» نمایشگاهی از تمبرهای موضوعی این مناسبت در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه آستان قدس رضوی به نمایش در آمد.
مسئول گنجینه تمبر، اسکناس و سکه آستان قدس رضوی در این باره بیان کرد: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به مناسبت پاسداشت «روز ملی خلیج فارس» در 17 خرداد ماه سال 1385 یک بلوک یادگاری (4 قطعه) از تمبر نقشه های قدیمی آبراه خلیج فارس در شمارگان 450,000 قطعه چاپ و منتشر کرد.
محمدحسین یزدی‌نژاد با اشاره به اینکه 10 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت خلیج فارس نام‌گذاری شده است، گفت: در بین سال های 86 و 87، 13 قطعه تمبر در شمارگان چندین میلیون قطعه در ارقام مختلف منتشر شده که آبراه خلیج فارس در آن به تصویر کشیده شده است.
وی همچنین به فعالیت شرکت‌های خصوصی و دولتی در راستای ارج نهادن به این آبراه بزرگ و حیاتی اشاره کرد و گفت: به این مناسبت، شرکت‌هایی از قبیل فولاد مبارکه اصفهان تمبرهای خصوصی را با نقشه خلیج فارس در شمارگان صدها هزار قطعه برای استفاده در نامه نگاری‌های اداری چاپ و منتشر کرد.
مسئول گنجینه تمبر، اسکناس و سکه آستان قدس رضوی در ادامه، به دیگر آثار پستی در این گنجینه با موضوعیت خلیج فارس اشاره کرد و گفت: در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه مرکزی آستان قدس رضوی پاکت نامه‌هایی از دوره قاجار موجود می‌باشد که از انگلیس به ایران پست شده و بر روی آن نام خلیج فارس (Persian Gulf) ذکر شده است.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه از 10 الی 16 اردیبهشت ماه دایر است، تصریح کرد: این گنجینه به مناسبت‌های گوناگون مانند بزرگداشت اشخاص برجسته ملی و مذهبی و همچنین رویدادهای فرهنگی و هنری، آثار نفیس و ارزشمند خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.
یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت 8 تا 17:45 و در روزهاي تعطيل از ساعت 8 تا 12، از گنجينه تمبر، اسكناس و سكه واقع در طبقه منهاي يك موزه مرکزی آستان قدس رضوی در صحن کوثر حرم مطهر رضوی دیدن کنند و با آثار بی‌بدیل این گنجینه از نزدیک آشنا شوند.