۱۱ بهمن ۱۳۹۷

نمایشگاه «عکس گفت‌وگوی ادیان»

نمایشگاهی از منتخب آثار اولین جشنواره ملی عکس امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان با حضور صاحب‌نظران این حوزه در موزه مرکزی آستان قدس رضوی افتتاح شد.
در این نمایشگاه 41 تصویر که از میان 2 هزار قطعه عکس ارسالی با موضوع ادیان انتخاب شده، در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.
همچنین در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از کتاب آثار منتخب این جشنواره عکاسی رونمایی به عمل آمد.
رونمایی از جدیدترین اثر خیالی نگاری استاد محمدرضا حمیدی با موضوع گفتگوی ادیان از دیگر برنامه‌هایی بود که در این نمایشگاه انجام شد.
خالق این اثر در حاشیه نمایشگاه و در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز با اشاره به سابقه همکاری خود با موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: موضوعات تصاویر طراحی شده من که طی این مدت همکاری بیش از 10 اثر است موضوعات دینی و مذهبی بوده‌اند و تابلوی سلسله‌الذهب، دعای باران و تابلوی مذهبی عاشورایی از آن جمله است.
وی موضوع نقاشی رونمایی شده خود را مناظره امام رضا(ع) با بزرگان ادیان مختلف عنوان کرد که در سایز 140 در 120 طی مدت یک ماه به تصویر کشیده شد.
این هنرمند نقاش، خلق آثار هنری با موضوعات دینی را در معرفی ارزش‌های مذهبی موثر عنوان کرد که می‌تواند یادآور مسائل تاریخ دین برای بازدید‌کنندگان باشد.
گفتنی است، اولین جشنواره ملی عکس امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری دبیرخانه همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان در راستای پاسداری از میراث و هنر اسلامی، توسعه فرهنگ رضوی و دینی، رفع ذهنیت‌های منفی، سوء تفاهمات و آثار ناشی از بمباران تبلیغی و رسانه‌ای علیه اسلام و تشیع برگزار شده است.
افتتاح نمایشگاه منتخب آثار این جشنواره در حاشیه نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان، با حضور شخصیت‌های بین‌المللی از مذاهب مختلف، صورت گرفت.
این نمایشگاه تا پایان بهمن ماه در سالن نگارخانه موزه برقرار است و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت 8 تا 17 جهت بازدید آثار مراجعه کنند.