۱۴ بهمن ۱۳۹۷

برنامه های موزه آستان قدس رضوی در ایام دهه فجر معرفی شد

معاون امور موزه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی- هنری به مناسبت ایام دهه مبارک فجر در موزه‌های این آستان مقدس خبر داد.
مهدی قیصری نیک برپایی کرسی کتابت سوره فجر در موزه قرآن را از برنامه های موزه در ایام دهه فجر برشمرد و در خصوص آن گفت: این کرسی کتابت زیر نظر استاد ذوالریاستین و با حضور اساتید برجسته خط خادمیار روزهای پنجشنبه 18 بهمن و یکشنبه 21 بهمن 1397 برگزار می شود. 
وی ادامه داد: تهیه فتوکلیپ از مجموعه آثار موزه‎ای با موضوع انقلاب اسلامی ایران و همچنین عکس‎ها و فیلم‎های انقلاب اسلامی موجود در آرشیو معاونت امور موزه‎ها و مدیریت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی و پخش آن‌ها از نمایش‌گرهای مستقر در موزه‌های این آستان مقدس، از دیگر برنامه‌هایی است که در ایام دهه فجر انجام می‌شود.
مهدی قیصری نیک ابراز کرد: نمایشگاه «صبح بیداری»، در محل موزه هنرهای تجسمی و نمایشگاه تمبر و اسکناس و سکه در محل گنجینه تمبر و سکه و اسکناس با موضوع دهه مبارک فجر نیز در موزه مرکزی حرم مطهر رضوی برپا خواهد شد.
وی گفت: نمایشگاه ادیان که مجموعه ای از تصاویر منتخب اولین جشنواره ملی عکس امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان است نیز در این ایام در محل دائمی نگارخانه رضوان، شعبه موزه‎های آستان قدس رضوی برای بازدید علاقه مندان دایر خواهد بود. 
وی همچنین برپایی نمایشگاه معرفی فعالیت‎های موزه آستان قدس رضوی در 40 سال گذشته که با مشارکت معاونت امور موزه‎ها و کلیه قسمت‎های سازمان کتابخانه ها موزه ها و مرکز اسناد، زیر نظر مدیریت روابط عمومی سازمان انجام می شود را از دیگر برنامه های این ایام عنوان کرد. 
لازم به ذکر است، این برنامه‌های ارزنده با همکاری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، به منظور گرامی‌داشت ایام دهه مبارک فجر و معرفی ظرفیت‌های موزه های آستان قدس رضوی اجرا می شود.