۲۲ دی ۱۳۹۷

مدال‌های قهرمانان ملی به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد

طی مراسمی مدال‌های دو قهرمان و پهلوان نامی کشورمان مرحوم بیت‌الله عباسپور قهرمان پرورش اندام جهان و جواد محجوب قهرمان سابق جودوی آسیا به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.
مهدی رضوی‌کیا مدیر کل روابط عمومی آستان قدس رضوی در این مراسم که عصر امروز با حضور جمعی از ورزشکاران، ورزش دوستان، مسئولین فدراسیون‌های ورزشی و خانواده‌های این قهرمان‌های مدال‌آور در سالن همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، ابراز کرد: بزرگان زیادی مدال‌هایشان را به این آستان مقدس اهدا کرده‌اند و از جمله مرحوم تختی که مدال افتخاراتش در موزه آستان قدس رضوی به نمایش گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه عشق و ارادت امام رضا(ع) تمامی ندارد، گفت: اینکه کسی تمام ثمره ورزشی و حاصل تلاش چندین و چند ساله خود را خالصانه به امام رضا(ع) تقدیم می‌کند نشانه‌ای جز عشق و ارادت به ائمه اطهار(ع) ندارد.
ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام کشور نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه امروز آرزوی مرحوم عباسپور محقق شد، گفت: یکی از آرزوهای مرحوم عباسپور، اهداء مدال‌ها و کاپهایش به آستان قدس رضوی بود.
وی افزود: بنده در طی سی و سه سال فعالیت در عرصه ورزشی جوانی خوش اخلاق‌تر از مرحوم بیت الله عباسپور ندیدم. او تمام عمرش را با توسل به ائمه اطهار(ع) زندگی می‌کرد. دست تقدیر اینگونه بود که امروز با افتخار و با نیکی از او یاد می شود.
مدیر عامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از اینکه کشورمان مهد قهرمانان و پهلوانان است، گفت: این که جوانان جامعه ما در کشور ایران رشد می‌کنند، به مقام‌های قهرمانی نائل می‌شوند و حاصل تلاش‌هایشان را به این مجموعه مقدس اهدا می‌کنند جای افتخار دارد.
علی اکبر هاشمی جواهری بیان کرد: این جوانان با توسل به ائمه اطهار به پیروزی‌هایی دست می‌یابند و مدال های قهرمانی خود را تقدیم آستان قدس می کنند این تصمیم بسیار بزرگی است.
گفتنی است: 12 مدال جهانی و آسیایی مرحوم بیت‌الله عباسپور و 3 مدال آسیایی جواد محجوب به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.