۱۳۹۷-۱۲-۰۷

اهدای مجموعه‌ای ارزشمند از تمبرهای ملی توسط شهروند تهرانی

شهروند تهرانی، مجموعه‌ای ارزشمند از تمبر را به گنجینۀ تمبر، سکه و اسکناس آستان قدس رضوی اهدا کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌ قدس ‌رضوی، «احمد بوذری»، شهروند تهرانی مجموعۀ ارزشمندی از تمبرهای ملی مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی را که از دوران کودکی اقدام به جمع‌آوری آن نموده است، در دو نوبت، به گنجینۀ تمبر، سکه و اسکناس آستان قدس رضوی اهدا کرد.
وی در گفتگو با خبرنگار ما، انگیزۀ خود را از اهدای این مجموعه، ارادت و عشق به حضرت رضا(ع) عنوان کرد و گفت: گره‌های بسیاری در زندگی تاکنون داشتم که با توسل به حضرت رضا(ع) باز شده و نگاه و عنایت ایشان بسیار تا به حال شامل حالم بوده است که مرا بر آن داشت ارزشمندترین داشته‌ام را پیشکش ایشان کنم.
بوذری تمبر را تاریخ یک ملت دانست و با بیان این‌که چاپ تمبر، دلیلی مستند بر وقوع وقایع تاریخی است، تصریح کرد: از کودکی، علاقۀ بسیاری به جمع‌آوری تمبر داشتم و همین مسئله باعث شد به‌تدریج، مجموعۀ ارزشمندی از تمبرهای مختلف در دوره‌های گوناگون تاریخی را جمع‌آوری کنم؛ به‌ویژه این‌که در جوانی، به استخدام شرکت پست درآمدم که این اتفاق، باعث شد بیشتر با تمبر سروکار داشته باشم.
این بازنشستۀ شرکت پست با بیان این‌که علاقۀ من تنها اختصاص به تمبر ندارد، افزود: جمع‌آوری اسکناس هم از علایق دیگر من بوده و هست و در طول سال‌ها، مجموعۀ ارزشمندی از اسکناس‌های ملی و بین‌المللی را جمع‌آوری نموده‌‌ام که قصد دارم به‌زودی آن مجموعه را نیز تقدیم موزۀ حضرت رضا(ع) کنم.
این مجموعه‌دار تهرانی که به همراه همسرش، «فرخندۀ زوج»، برای اهدای تمبر به موزه آمده بود، افزود: فرزندانم نیز در رشتۀ تاریخ تحصیل می‌کنند و به ارزش سکه‌ها واقف‌اند. به آن‌ها توصیه کرده‌ام به جمع‌آوری تمبر ادامه دهند و این مجموعۀ ارزشمند را تکمیل کنند.
وی در پایان، با ابراز این که موزه‌ها، آینۀ تاریخ ما هستند،ادامه داد: موزه‌های آستان قدس را که واقعاً مجموعه‌ای گرانبها و نفیس در موضوعات مختلف است، به طور کامل دیده‌ام؛ از گنجینۀ تمبر، سکه و اسکناس بگیرید تا گنجینۀ مدال که دستبند پهلوانی مرحوم تختی در آن، بسیار برایم جذّاب بود. امیدوارم مسئولین این موزه، روش‌هایی به کار ببندند که مردم بیشتر از موزه‌ها بازدید کنند و اشیای آن را با عمق و فهم بیشتری بنگرند.
گفتنی است که گنجینۀ تمبر و تاریخچۀ پستی آستان قدس رضوی، با دراختیارداشتن مجموعه‌های قابل توجه از تمبرها و دیگر اقلام پستی ایران و سایر کشورهای جهان، یکی از شناخته‌شده‌ترین مجموعه‌های تمبر کشور است که سالانه پذیرای ده‌ها هزار نفر از زائران حرم مطهر رضوی و گردشگران و مجموعه‌داران تمبر و اقلام پستی از ایران و سایر کشورهای جهان است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود