۷ تیر ۱۳۹۷

واقعه هفتم تیر ماه در قاب تمبرهای موزه آستان قدس رضوی به نمایش درآمد

واقعه هفتم تیرماه سالروز ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب(مد ظله‌العالی) و شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 تن از بهترین یاران امام(ره) در قاب تمبرهای موزه آستان قدس رضوی به نمایش درآمد.
مسئول گنجینه تمبر، اسکناس و سکه معاونت امور موزه های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی عنوان کرد: گنجینه تمبر، اسکناس و سکه به مناسب هفتم تیر روز بزرگداشت شهادت مظلومانه روحانی با عمل، استاد اخلاق و یار صدیق امام(ره) و خار چشم دشمنان نظام مقدس اسلامی بالاخص منافقین وطن‌فروش، شهید آیت‌الله بهشتی نمایشگاهی از تمبرهای یادبود این شهید والامقام برگزار کرد.
محمد حسین یزدی‌نژاد افزود: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به مناسبت یادبود این شهدای والامقام اولین تمبر با تصویر شهید بهشتی همراه با شهداء انقلاب اسلامی را در تاریخ 18 آبان سال1360 در شمارگان 2 میلیون قطعه چاپ و منتشر کرد.
وی ادامه داد: تصویر این شهید بزرگوار همراه با تصاویر یاران شهیدامام خمینی(ره) از جمله شهید مرتضی مطهری شهید سید محمد باقر صدر شهید عارف حسینی و... در مجموعه شمارگان 9 میلیون 113 هزار قطعه در چهار نوبت دیگر بین سال‌های 1361 الی 1396 منتشر گردید.
یزدی‌نژاد به محبوبیت این تمبرها بین مجموعه‌داران و مسلمانان آلمانی که با شهید بهشتی آشنا بودند اشاره داشت.
وی همچنین برگزاری نمایشگاه‌هایی در مناسبت‌های ملی و مذهبی مانند روز جهانی قدس و هفته دفاع مقدس و همکاری در تهیه عکس از سکه‌ها توسط اداره پژوهش و معرفی آثار معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی را از دیگر اقدامات این مجموعه عنوان کرد.
گفتنی است در هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۰، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، در حالی که جمعی از بلندپایه‏ترین و دلسوزترین مسؤولان نظام، همچون آیت‏اللّه‏ بهشتی رئیس دیوان عالی کشور، چهار وزیر، دوازده معاون وزیر و حدود سی نماینده مجلس در آن جلسه حضور داشتند، با بغض منافقان منفجر شد و ۷۲ یار وفادار انقلاب و امام، به دیدار حق شتافتند.
یادآور می‌شود، اهل تاریخ و هنر می‌توانند همه روزه از ساعت 8 تا 17:45 و در روزهای تعطیل از ساعت 8 تا 12 از گنجینه تمبر، اسکناس و سکه آستان قدس رضوی واقع در طبقه منهای یک موزه مرکزی آستان قدس رضوی در صحن کوثر حرم مطهر رضوی دیدن کنند.