۱۳۹۷-۱۲-۰۷

موزه‌های آستان قدس رضوی به نمایشگرهای لمسی مجهز شد

رئیس اداره پژوهش و معرفی آثار موزه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از تجهیز موزه‌های آستان قدس رضوی به نمایشگرهای لمسی خبر داد.
جواد فرهمندنژاد با اعلام این خبر گفت: موزه‌های آستان قدس رضوی هم‌سو با فناوری روز دنیا در ارائه خدمات موزه‌ای، به نمایشگرهای لمسی دیجیتال مجهز شد که از طریق آن، اطلاعات موزه‎ای به صورت دیجیتال در اختیار زائران و مجاوران امام رضا(ع) قرار می‌گیرد.
وی گفت: این دو دستگاه در موزه مرکزی و موزه قرآن آستان قدس رضوی قرار داده شده است. 
رئیس اداره پژوهش و معرفی آثار موزه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی این اقدام را در راستای خدمات‌رسانی بهتر و سریع‎تر به زائران و مجاوران امام رضا(ع) و حرکت موزه‌های آستان قدس رضوی هم‌سو با پیشرفت تکنولوژی روز عنوان کرد.
وی گفت: عموم بازدیدکنندگان می‌توانند با مراجعه به این نمایشگرهای هوشمند دیجیتال و لمس صفحه آن، به هر اطلاعاتی که در مورد موزه‌های آستان قدس رضوی نیاز دارند به‌ راحتی دسترسی پیدا کنند.
رئیس اداره پژوهش و معرفی آثار همچنین اطلاعات ارائه ‌شده در این نمایشگرها را در حوزه‌های مختلف پیرامون موزه‌ها مانند معرفی موزه‌ها و گنجینه‌های موزه‌ای، وقف و اهدا، موزه قرآن، موزه آثار اهدایی به رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی)، تالار استاد فرشچیان، موزه مرکزی، موزه فرش، موزه مردم‌شناسی، ویدئوکلیپ در معرفی آثار موزه‌ای و... عنوان کرد.
فرهمندنژاد تصریح کرد: بازدیدکنندگان می‌توانند از این خدمت جدید موزه‌ای، در ورودی موزه قرآن و موزه مرکزی آستان قدس رضوی بهره‌مند شوند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود