۱۴ اسفند ۱۳۹۶

گروهی از اساتید لبنانی از موزه آستان قدس رضوی دیدن کردند

گروهی از اساتید مسیحی لبنان به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی به بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) مشرف شده و از موزه‌های آستان قدس رضوی بازدید کردند.
این گروه از مدرسان جامعه الروح القدس کشور لبنان از بخش‌های مختلف موزه مرکزی و گنجینه‌های گوناگون از جمله گنجینه هنرهای تجسمی، گنجینه ظروف، موزه تاریخ و موزه فرش حرم رضوی بازدید کردند.
این گروه که متشکل از هشت نفر از اساتید جامعه الروح القدس لبنان به همراه خانواده پروفسور الكك بود، به درخواست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در موزه‌های آستان قدس رضوی حضور پیدا کردند و با اشیاء و وسایل موجود در این مجموعه که یادآور فرهنگ و تمدن غنی این مرز و بوم است، آشنا شدند.
همچنین این گروه از موزه قرآن و نفایس، گنجینه هدایای مقام معظم رهبری و تالار اختصاصی آثار اهدایی استاد فرشچیان نیز دیدن کردند.
در حاشیه این بازدید ژُزف مشریم؛ استاد جامعه الروح القدس لبنان گفت: موزه‌های آستان قدس رضوی یک مکان غنی متشکل از اشیاء تاریخی است که ذهن هر بازدید کننده متوجه فرهنگ ایرانی و اسلامی می‌کند.
وی برخی از آثار موزه تاریخ حرم مطهر رضوی همچون ضریح‌های فاخر و کتیبه‌های طلا را بی‌نظیر دانست و اظهار کرد: گردآوری و نگهداری مجموعه آثار تاریخی با قدمت طولانی و متنوع برای همه بازدیدکنندگان شگفت‌انگیز خواهد بود.
ژُزف مشریم با بیان اینکه برای اولین‌بار به حرم مطهر رضوی مشرف شده‌ام، خاطرنشان کرد: حضور در این مکان مذهبی موجب شوق و هیجان انسان می‌شود.
این گروه از اساتید لبنانی پس از تشرف به حرم مطهر رضوی و زيارت ضمن بهره‌مندی از فضای ملکوتی و معنوی بارگاه منور رضوی در رواق غدیر این آستان مقدس حاضر و  از برنامه‌های فرهنگی این مجموعه بهره‌مند شدند و در پايان از خوان پر برکت آقا علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) در میهمانسراي حضرت متنعم شدند.