۱۹ مهر ۱۳۹۷

اهدای قرآن کتابت شده توسط 604 نفر از اهالی زرند به موزه آستان قدس رضوی

قرآن کتابت شده توسط 604 نفر از مردم شهرستان زرند استان کرمان به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.
در مراسمی با حضور دکتر بذرافشان مقدم رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، اسلامی؛ رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان زرند، قویدل؛ دادستان عمومی انقلاب شهرستان زرند و جمعی دیگر از مدیران این شهرستان در موزه قرآن، قرآن کتاب شده 604 زرندی به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.
بذرافشان مقدم رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در این مراسم ابراز کرد: شهروندان زرندی در ابتکاری جدید، قرآن دست‌نویس خود را به این آستان مقدس اهدا کردند که در خور تقدیر است.
وی ادامه داد: مشابه این قرآن نیز در ادوار گذشته توسط دانش‌آموزان هرات افغانستان و نوآموزان سوادآموزی کشور به آستان مقدس علی‌بن موسی‌الرضا(ع) اهدا شده است.
بذرافشان در ادامه موزه‌های آستان قدس رضوی را گنجیه ارزشمندی در حرم مطهر رضوی دانست و بیان کرد: در حال حاضر بیش از 23 هزار نسخه قرآن کریم اعم از قرآن‌های نفیس خطی، جزوات قرآنی، قرآن‌های فاخر و چاپ سنگی، در گنجیه قرآن این آستان مقدس نگهداری می‌شود.
در ادامه این مراسم سید مهدی قویدل؛ دادستان عمومی انقلاب شهرستان زرند با بیان اینکه این قرآن توسط 604 نفر از شهروندان زرند کتابت شده است، گفت: هر یک از شهروندان در شب 23 ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن با حضور در حسینیه ثارالله(معراج شهدا) یک صفحه کلام وحی را در کمتر از 30 دقیقه کتابت کردند.
وی افزود: اصل و اساس کتابت این قرآن بر اساس صحیح‌نویسی بوده است. همچنین ساده‌نویسی آیات و سوره‌ها بر جذابیت این کتاب شریف افزوده است.
دادستان عمومی انقلاب شهرستان زرند افزود: خدا را شاکریم که این قرآن ارزشمند به عنوان سند افتخار مردم زرند به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.