۲۵ بهمن ۱۳۹۶

موزه آستان قدس رضوی گنجینه‌ای از زیباترین قرآن‌های خطی است

یک زائر پاکستانی گفت: موزه آستان قدس رضوی گنجینه‌ای از زیباترین قرآن‌های خطی جهان اسلام است.
در حاشیه بازدید جمعی از زائران پاکستانی از موزه گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی، سید عابد نقوی گفت: در این موزه قرآن‌های بسیار نفیسی وجود دارد که تماشای آن برای من بسیار لذت بخش و تعجب برانگیز بود.
وی تصریح کرد: قرآن‌های موجود در این موزه مزین به انواع هنرهای اسلامی است و استفاده از انواع هنرها نشان دهنده علاقه و ارادت مسلمانان به این کتاب آسمانی دارد.  
این زائر پاکستانی افزود: با اینکه دست خط‌ها و نوع تزئیناتی که در هر قرآن به کار رفته با هم متفاوت است ولی روح واحدی در همه این آثار نفیس وجود دارد که نشان دهنده الهام گرفتن همه هنرمندان و خوشنویسان از یک منبع ماورایی و الهی است.
وی تصریح کرد: یک هنرمند هرگز بدون امداد الهی نمی‌تواند یک قرآن را خوشنویسی یا تذهیب کند و همه هنرمندان و خوشنویسانی که در حوزه کتابت و یا تذهیب قرآن فعالیت می‌کنند از یک روح معنوی الهام می‌گیرند.
وی ادامه داد: وجود قرآن‌های خطی هنرمندان پاکستانی در این موزه بسیار خوشحال کننده بود همانند قرآن دست خط منتسب به «جعفر خان حسینی» که از خوشنویسان برجسته پاکستانی است.
لازم به توضیح است؛ جمع بسیاری از زوار پاکستانی با حضور در جشن پیروزی انقلاب اسلامی و شرکت در مراسم راهپیمایی 22 بهمن، ارادت خود را نسبت به انقلاب و رهبر معظم انقلاب اسلامی نشان دادند و در پایان نیز مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و اهدای هدایا از آنان میزبانی کرد.