۳۱ تیر ۱۳۹۷

حدیث «سلسلة الذهب» در موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری کتابت شد

هم زمان با ایام دهه کرامت، حدیث سلسلة الذهب در موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری آستان قدس رضوی کتابت شد. 
رئیس اداره پژوهش و معرفی آثار معاونت امور موزه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، با بیان این خبر ابراز کرد: این کارگاه یک روزه به همت سازمان کتابخانه ها، موزه و مرکز استاد آستان قدس رضوی, مشارکت و همکاری موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد.
جواد فرهمندنژاد با اشاره به حضور خطاطان انجمن خوشنویسان مشهد و خراسان رضوی در این کارگاه کتابت اظهار کرد: در این کارگاه آیات الهی، حدیث سلسلة الذهب، احادیث رضوی و قطعاتی با موضوع امام رضا (ع) به خط نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث و نسخ کتابت شد.
خانم فیضی؛ سرپرست گروه کارگاه حصن حصین در حاشیه برگزاری این کارگاه گفت: همه ساله در ایام دهه کرامت کارگاه کتابت حصن حصین برگزار می شود که امسال دومین کارگاه خود را با عنوان کتابت«حدیث سلسلة الذهب» در موزه قرآن آستان قدس رضوی برگزار کرده است.
وی گفت: در این کارگاه جمعی از خطاطان برگزیده کشور آیات قرآن، احادیث رضوی، ادعیه و حدیث سلسله الذهب را کتابت می کنند. 
فیضی افزود: سیدجلال رضوی، جواد لنگری، محمد موسوی نسب، علی احسان پور و مریم امام وردی از اساتید انجمن خوشنویسان و مدرسان مکتب رضوان حضور دارند که در عرصه ملی و بین المللی رتبه های برتری را در رشته خطاطی به خود اختصاص داده اند.
جواد لنگری؛ استاد انجمن خوشنویسان و مدرس مکتب رضوان یکی از هنرمندان خطاط که در این کارگاه کتابت شرکت کرده است در حاشیه برگزاری این کارگاه گفت: کتابت آیات و احادیث در مکانی مانند موزه قرآن که آثار هنرمندان خطاط در عرصه تاریخ اسلام در گرد آمده، در واقع سرمشقی برای هنرمندان خواهد بود.
گفتنی است این کارگاه به مدت یک روز در موزه قرآن و هدایای رهبری برگزار شد که مورد استقبال بسیار مخاطبان قرار گرفت و کلیه آثار خلق شده توسط هنرمندان خطاط به بازدید کنندگان از این کارگاه اهدا شد. 

جهت تماشای گزارش تصویری کلیک کنید.