۲۶ آذر ۱۳۹۷

موزه جامع حرم امام رضا(ع) در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری دارد

رئیس اسبق شورای شهر تهران با بیان اینکه مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی یک حرکت بی نظیر است، گفت: موزه جامع حرم امام رضا(ع) در اشاعه فرهنگ رضوی نقش مؤثری را ایفا خواهد کرد.
مهدی چمران در حاشیه آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی که همزمان با روز ولادت امام حسن عسکری(ع) در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: موزه آستان قدس رضوی نباید در حال سکون باشد و از منظر زائران جایگاهی تنها برای حفظ و نگهداری آثار ارزشمند محسوب شود.
وی با بیان اینکه موزه جامع حرم امام رضا(ع) در اشاعه فرهنگ رضوی نقش مؤثری را ایفا خواهد کرد، افزود: رعایت معیارهای کارآمد در طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی مهمترین ویژگی طرح‌های ارائه شده به این مسابقه است.
چمران با اشاره به اینکه موزه آستان قدس رضوی باید از یک رسالت خاصی در عرصه معرفی فرهنگ رضوی برخوردار شود، خاطرنشان کرد: به تصویر کشاندن قداست حرم مطهر رضوی در طراحی چند اثر برای بنای یک معماری کار مشکلی است، چرا که بارگاه منور امام مهربانی‌ها از معماری بسیار ارزشمندی برخودار است.
وی گفت: موزه جامع آستان قدس رضوی می‌تواند نماد فرهنگی حرم امام رضا(ع) و جلوگر قداست این بارگاه نورانی محسوب شود و در حقیقت معرف حرم و شخصیت امام هشتم(ع) در قالب‌های تاریخی و هنری باشد.
رئیس اسبق شورای شهر تهران معماری‌های حرم مطهر رضوی را وسیله‎ای برای معرفت افزایی زائران در زمینه علمی و فرهنگی دانست.
یادآور می‌‌شود، در ادامه این مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی انجام و بیانیه داوران این مسابقه توسط دکتر مهدی چمران قرائت شد.
برچسب ها:
شورای شهر تهران, معماری, موزه آستان قدس, مهدی چمران, مسابقه طراحی