۵ دی ۱۳۹۶

نمایشگاه تمبر ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) در موزه مرکزی گشایش یافت

نمایشگاهی از تمبرها و پاکت‌های مُهر روز به مناسبت سال‌روز ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت.
مسئول گنجینه تمبر، اسکناس و سکه آستان قدس رضوی با اعلام این خبر گفت: نمایشگاه حاضر به‌ منظور گرامی‌داشت 25 دسامبر(چهارم دی ماه)؛ روز ولادت حضرت عیسی بن مریم(ع) دایر شده و تا دهم دی 1396 در این گنجینه پذیرای زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) است.
محمدحسین یزدی‌نژاد افزود: مجموعه‌ای از تمبرها و پاکت‌های مُهر روزی که به این مناسبت توسط کشورهای مختلف جهان چاپ و منتشر شده و در این گنجینه نگهداری می‌شود، در نمایشگاه حاضر در معرض دید گذاشته شده است.
وی بیان کرد: تمبرهایی از کشورها و جزایر اقصی نقاط جهان مانند ایران، استرالیا، نیوزلند، کانادا، مالاوی، جزیره مالت، انگلیس، جزایر کوک، جزیره نورفوک، جبل‌‌الطارق، گویان، جزیره نیوئه، پاپوآ گینه‌نو، سنت ‌لوسیا، انکوئیله، بوتسوانا، جزایر کایمان، دومینیکا، گرانادا، موناکو و... در این نمایشگاه قابل مشاهده و بررسی است.
یزدی‌نژاد ادامه داد: از جمله تصویرها و عناوین این تمبرها می‌توان به تولد حضرت عیسی مسیح(ع)، حواریون حضرت عیسی(ع)، تمثال مبارک حضرت مریم(س)، جشن‌های روز تولد حضرت عیسی(ع)، حضور سه پادشاه و چوپانان برای تبریک ولادت حضرت عیسی(ع) به حضرت مریم(س)، تمثال مبارک حضرت یوسف(ع) و حضرت عیسی(ع)، اشاره کرد.
وی اضافه کرد: نقاشی کودکان با موضوع تولد حضرت عیسی(ع)، نقاشی هنرمندان و نگارگران مشهور جهان با موضوع تولد حضرت عیسی مسیح(ع) مانند روبنز، دورِر، باسانو و... نقاشی پشت شیشه با موضوع تولد حضرت عیسی(ع)، از دیگر تصویرهایی است که بر روی این مجموعه تمبر به چشم می‌خورد.
یزدی‌نژاد با بیان اینکه افزون بر 850 هزار قطعه تمبر از حدود 240 کشور و مستعمرات سابق دنیا در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود، گفت: این گنجینه به مناسبت‌های مختلف مانند بزرگداشت اشخاص برجسته ملی و مذهبی و همچنین رویدادهای فرهنگی و هنری، آثار نفیس و ارزشمند خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: دوستداران تاریخ و فرهنگ می‌توانند، همه روزه از ساعت 8 تا 17:45 و در روزهاي تعطيل از ساعت 8 تا 12، از گنجينه تمبر، اسكناس و سكه واقع در طبقه منهاي يك موزه مرکزی آستان قدس رضوی در صحن کوثر حرم مطهر رضوی دیدن کنند.