۱۳۹۷-۱۲-۰۸

قدیمی‌ترین تصاویر حرم مطهر رضوی در قاب نمایش

مجموعه‌ای ارزشمند از قدیمی‌ترین تصاویر حرم مطهر رضوی و بافت قدیمی اطراف حرم، در قالب نمایشگاهی دائمی در محل موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، مجموعه‌ای ارزشمند از عکس‎های قدیمی و تاریخی حرم مطهر رضوی، بافت قدیمی اطراف حرم و موزه آستان قدس رضوی، در قالب نمایشگاهی دائمی در محل موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی مورد اسقبال زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) قرار گرفته است.
در بخشی از این نمایشگاه، تصاویری از صحن‌های قدیم و جدید حرم مطهر رضوی در دوره‌های مختلف، حضور زائران ایرانی و خارجی و شخصیت‌ها در حرم مطهر، بنای مصلای مشهد در دورۀ قاجار، تصویر حرم مطهر پس از به توپ بستن گنبد توسط روس‌ها، ساختمان قدیم کتابخانه و موزۀ آستان قدس، نمای قدیم و جدید مسجد 72 تن، تصاویر مراحل نوسازی بافت اطراف حرم مطهر، تصاویری از مسجد گوهرشاد، معماری اماکن متبرکۀ اطراف حرم از جمله مقبرۀ شیخ بهاءالدین محمد (شیخ بهایی)، مرمت و نوسازی گنبد پیر پالاندوز، تصاویری از حرم مطهر و مسجد گوهرشاد پس از زلزلۀ سال 1315 شمسی، تصاویری از قبرستان قتلگاه در شمال حرم رضوی در دورۀ قاجار، تصاویری از صحن حرم مطهر در ایام شهادت و ولادت ائمۀ اطهار علیهم‌السلام و... در معرض نمایش مراجعان قرار داده شده است.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه‌روزه از ساعت 8 صبح تا 45/ 17 بعدازظهر، به محل موزه تاریخ حرم رضوی، واقع در طبقۀ همکف موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی در صحن کوثر مراجعه نمایند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود