۲۳ اسفند ۱۳۹۷

بازدید دختران «شین‌آباد» از موزه آستان قدس رضوی

دختران «شین‌آباد» با حضور در حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) از موزه‌های آستان قدس رضوی دیدن کردند.
 کاروان زیارتی دختران «شین‌آباد» ضمن تشرف به حرم مطهر رضوی و بهره‌مند شدن از فیض زیارت امام رضا(ع) از مرکز اسناد و موزه‌های حرم مطهر رضوی دیدن کردند.
جلال مرادی سرپرست این کاروان زیارتی در حاشیه این بازدید گفت: از دیدن آثار و نفایسی که در موزه فرش، موزه قرآن و نفایس و موزه مرکزی آستان قدس رضوی وجود دارد،‌ به خصوص قرآن‌های منصوب به اهل‌بیت(ع) شگفت زده شدم و خوشحالم که توانستم از این موزه که یکی از بزرگترین موزه‌های کشور است بازدید کنم.
وی افزود: بازدید از این موزه‌ها قطعا برای دختران «شین‌آباد» خاطره‌ای خوش و به یادماندنی خواهد شد، چرا که آنها برای اولین بار است که توانسته‌اند به حرم مطهر رضوی مشرف و از این موزه بازدید کنند.
شادی ابراهمیان که یکی از اعضای این کاروان زیارتی است نیز در حاشیه بازدید از موزه آستان قدس رضوی گفت: آثاری که در این موزه وجود دارد بسیار ارزشمند است و به نوعی تاریخ ایران زمین در این موزه قرار دارد. به عنوان مثال فرش‌هایی که در این موزه مشاهده کردم با اینکه بسیار قدیمی بودند ولی رنگ‌ها و طرح‌های بسیار زیبایی داشتند که تماشای این قالی‌ها برای من بسیار لذت بخش و جالب بود.
وی همچنین کفت: دیدن قرآن منصوب به امام علی(ع) که بدون نقطه است نیز برایم بسیار جالب بود و از دیدن این قرآن و دیگر قرآن‌های موجود در این موزه که منتصب به امام حسین(ع)، امام حسن(ع) و امام سجاد(ع) بود حس خوبی داشتم که اصلا قابل توصیف و بیان نیست.
گفتنی است، دختران «شین‌آباد» که در حادثه آتش سوزی سال 91 مدرسه انقلاب اسلامی روستای شین‌آباد پیرانشهر دچار سوختگی شدند، این روزها به همراه والدین خود میهمان حرم امام مهربانی‌ها هستند و ضمن زیارت امام رضا(ع) از برنامه‌های فرهنگی- تبلیغی حرم مطهر رضوی نیز بهره‌مند می‌شوند.