۲۷ شهریور ۱۳۹۷

پرچم های متبرک در موزه های آستان قدس رضوی با استقبال بازدیدکنندگان مواجه شد

پرچم های متبرک گنبد مطهر امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل و حضرت زینب(س) در موزه های آستان قدس رضوی با استقبال بازدید کنندگان مواجه شد.
رئیس اداره پژوهش و معرفی آثار معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی در این باره گفت: پرچم گنبد مطهر امام حسین (ع) به ابعاد 298×340 از جمله آثاری است که مورد استقبال بازدیدکنندگان زائر و مجاور قرار گرفت.
وی گفت: این پرچم که مدتها روی گنبد مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نصب بوده است، در سال 1389 توسط مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عتبات عالیات به موزه های آستان قدس رضوی اهدا شده است.    
فرهمندنژاد، پرچم گنبد مطهر حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) را یکی دیگر از آثار معنوی و ارزشمند این گنجینه دانست و گفت: این پرچم که زمانی بر روی گنبد قمر بنی هاشم؛ حضرت ابوالفضل العباس (ع) برافراشته بوده به ابعاد 242×311 سانتی‌متر است و در سال 1389 توسط مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عتبات عالیات اهداء شده است.
وی همچنین پرچم گنبد حرم حضرت زینب(س)را یکی از آثار بی‌بدیل موزه هدایای مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: این پرچم مقدس که زمانی بر فراز گنبد شریف حضرت زینب (س) نصب بوده است، توسط شهید مدافع حرم؛ محسن خزائی، خبرنگار نمونه انقلابی و همچنین محمدهادی خزائی در سال 1391 به آستان قدس رضوی اهداء شده است.
جواد فرهمندنژاد افزود: این پرچم ارزشمند به رنگ قرمز با متن کتیبه «یا زینب الکبری(س)»، توسط مجتبی ذوبحریان در ابعاد 224×150 سانتی‌متر دوخته شده است.
وی تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند از سه تالار قرآنی، مفهومی و محتوایی موزه هدایای مقام معظم رهبری و همچنین از موزه قرآن و نفایس و نیز تالار آثار استاد محمود فرشچیان در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 12:30، پنج‌شنبه‌ها از ساعت 8 تا 11:30 و جمعه‌‌‌ها و ایام تعطیل از ساعت 8 تا 12، واقع در ساختمان موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در صحن کوثر حرم مطهر رضوی، دیدن کنند.
همچنین موزه مرکزی آستان قدس رضوي، واقع در صحن کوثر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)  نيز همه روزه از ساعت 8 تا 20:45 پذيراي علاقه‌مندان است.