۱۳۹۷-۱۰-۱۸

جهان پهلوان تختی برای مردم قهرمان شد

پیش‌کسوت عرصه کشتی، جهان پهلوان تختی را ورزشکار مردمی معرفی کرد که برای مردم قهرمان شد.
سید حسین مومن‌زاده در همایش یادبود جهان پهلوان تختی که توسط معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی در گنجینه مدال‌های موزه این سازمان برگزار شد، تختی را ورزشکاری باغیرت معرفی کرد که در رفتار و کردار از ائمه معصوم(ع) تأسی گرفته بود. 
وی در این همایش که با حضور مدیر عامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی، جمعی از مدیران و کارکنان سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و پیش‌کسوتان ورزش کشتی برگزار شد، گفت: ابعاد مختلف زندگی تختی به دلیل سانسور و ممنوعیت قبل از انقلاب مغفول ماند که بعد از انقلاب و باز شدن فضای سیاسی و ورزشی، ابعاد مختلف شخصیتی و زندگی این ورزشکار به مردم معرفی شد.
این ورزشکار پیش‌کسوت با اشاره به جنبه‌هایی از زندگی شخصی این ورزشکار گفت: تختی در کودکی با داشتن اهداف بلند در سر با فقری که گریبان‌گیر خانواده او بود مبارزه کرد. 
مومن‌زاده مردم را بهترین معلمان و تربیت‌کنندگان تختی معرفی کرد و اظهار کرد: مرحوم تختی در بسیاری از سخنان خود به این نکته اشاره می‌کرد و بر آن تاکید داشت. 
وی با اشاره به ابعاد مختلف شخصیتی این پهلوان ورزش گفت: تختی محبت خود را از دوست و دشمن دریغ نمی‌کرد و به همین علت بعد از 51 سال از درگذشت این بزرگ‌مرد یاد و خاطره او همچنان زنده است.
پیش‌کسوت کشتی به رفتارهای جوانمردانه غلامرضا تختی روی تشک کشتی اشاره کرد که بارها مورد تقدیر فدراسیون بین‌المللی کشتی قرار گرفت.
وی گفت: تختی از جماعت فتیان بود که به جوانمردی و دستگیری از بی بضاعتان شهره بودند و حضورش در بین مردم برای جمع‌آوری کمک به زلزله‌زدگان بویین‌زهرا یکی از ماندگارترین رفتارهای وی بود که در اذهان مردم باقی مانده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود