۱۵ دی ۱۳۹۵

آثار فاخر موزه آستان قدس رضوی نماد فرهنگ اسلامی ایرانی است

یک دانشجوی آلمانی با بیان اینکه اشیاء موجود در موزه حرم مطهر رضوی بهترین وسیله برای انتقال فرهنگ ایران به زائران خارجی است، گفت: آثار فاخر موزه آستان قدس رضوی نماد فرهنگ اسلامی ایرانی است.
«کوثر شمشک» دانشجوی مرکز اسلامی افنباخ آلمان که برای اولین بار به حرم مطهر رضوی مشرف شده بود، در حاشیه بازدید از موزه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: اشیاء موجود در موزه آستان قدس رضوی برای من خیلی جالب و جذاب بود.
وی با اشاره به اینکه گنجینه قرآن و آثار اهدایی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی بسیار ارزشمند است، افزود: نمایش قرآن هایی با دستخط منسوب به ائمه اطهار(ع) مانند قرآن با دستخط منسوب به حضرت امام رضا(ع) از جمله نمادهای دینی است که در این مجموعه نگه داری می شود.
کوثر شمشک با بیان اینکه در شرایط کنونی حرم مطهر رضوی امن ترین پایگاه ترویج ارزش های دینی است، تصریح کرد: نمایش گنجینه های مذهبی و فرهنگی در موزه های حرم مطهر رضوی یک حرکت فرهنگی تاثیرگذار است.
وی در ادامه با بیان اینکه آثار فاخر موزه آستان قدس رضوی نماد فرهنگ اسلامی ایرانی است، گفت: در آستان قدس رضوی باید اطلاعات و ارزش های دینی به زبان های مختلف به زائران ارائه شود و در قالب های کوچک اما جذاب مثل بروشور تبلیغ دین شود.
دانشجوی آلمانی با اشاره به اینکه فرهنگ اهل بیت(ع) برنامه تنظیم شده از سوی خدای متعال است، گفت: فضای معنوی حرم مطهر امام رضا(ع) قلب من را نورانی کرده است و این احساس بهترین حالت من در طول عمرم بود.
در ادامه جاهده اوجی از کشور ترکیه نیز گفت: بارگاه منور امام رضا(ع) نمایشگاه مفاهیم دینی است و من با حضور در این مکان نورانی احساس می کنم به خدا نزدیکتر شده ام.
وی افزود: من به بسیاری از کشور های دیگر دنیا سفر کرده ام  و از موزه های مختلف بازدید کرده ام، اما موزه قرآن و هدایای رهبر انقلاب حرم مطهر رضوی بسیار جالب و جذاب بود.