۱۴ بهمن ۱۳۹۵

روز فناوری فضایی

پلاک فلزی، یادبود پرتاب ماهواره مصباح به فضا که توسط مقام معظم رهبری مدّ ظلّه العالی در سال 1391 به آستان قدس رضوی اهدا گردیده است و هم‏ اکنون این یادبود افتخار ملی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
در بالاترین قسمت پلاک، نشان کشور عزیزمان و عبارت «جمهوری اسلامی ایران» و در قسمت پایین آن، عبارت: «انّ الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاة» مشاهده می‏ شود. این عبارت پرمحتوا، بیانگر این نکته است که امام حسین علیه السلام روشنگر مسیر هدایت انسان ها و در واقع کشتی نجات آنها است. هر فردی در مسیر این کشتی قرار گیرد، هدایت شده و هر شخصی فاصله بگیرد، در حقیقت، گمراه شده است.
در سی و هشتمین طلیعه فجر و پیروزی شکوه‏مند انقلاب اسلامی ایران، ضمن گرامیداشت این ایام الله پر خیر و برکت، یاد و خاطره جوانان مؤمن و سرافرازی را که جان خود را در طبق اخلاص نهاده و در راه قرآن و اسلام ایثار نمودند، گرامی می داریم.
و درود می فرستیم به روح مطهر بنیان‏گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، و شهدای انقلاب اسلامی ایران، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مظلوم مدافع حرم.
آری؛ ثمره خون این عزیزان است که جوانان متعهّد و توانمند انقلابی ‏مان، اکنون در امنیت کامل و با حمایت های مدبرانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدّ ظلّه العالی می‏ توانند افتخارآفرینی نموده و برای اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در سراسر عالم هستی، حماسه بیافرینند و طرح های مختلف علمی و فناوری خود را در عرصه‏ های گوناگون به مرحله اجرا برسانند.