۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

بازدید شیعیان پاکستانی از موزه رضوی

هیئتی 200 نفره از شیعیان کشور پاکستان، از موزۀ آستان قدس رضوی بازدید کردند.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، هیئتی از شیعیان کشور پاکستان شامل 200 نفر از دانشجویان، بازاریان، کسبه، محققان و... از موزه‌های آستان قدس رضوی دیدن کردند.
مسئول کاروان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: «سید کاظم حسین شاه‌شیرازی» هستم. تا به حال120 بار با کاروان‌های مختلف به مشهد آمدیم و تاکنون سه چهار بار از موزۀ حرم امام رضا(ع) دیدن کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: بسیار از دیدن موزه و قرآن‌های گوناگونی که اینجا به نمایش درآمده مسرور شدیم. به‌ویژه، از دیدن قرآن‌های منسوب به دستخط معصومین علیهم‌السلام چشم‌مان روشن شد.
«ابن علی» کشاورز است و می‌گوید: بسیار از دیدن موزه دل‌شاد شدم. فضای اینجا بسیار روحانی است. نمی‌دانم چطور برگردم پاکستان. پاکستان سرزمین خوب و سرسبزی است اما امنیت ندارد.
وی در پایان ادامه داد: شکر خدا در این کشور امنیت است در صورتی که در پاکستان این گونه نیست و صبح که از خانه بیرون می‌رویم، نمی‌دانیم که آیا شب زنده برمی‌گردیم یا نه. به‌علاوه مشهد شهر تمیز و آرامی است که بسیار ما را تحت تأثیر قرار داد.
گفتنی است که گنجینۀ قرآن و نفایس موزۀ آستان قدس رضوی اولین موزۀ قرآن جهان با ماهیت دینی و هنری است که در حال حاضر با دارابودن سه گنجینه، مجموعه‌ای از قرآن‌های خطی، مرقعات، جلدهای لاکی و روغنی، نقاشی‌های گل و مرغ، تذهیب و خوشنویسی هنرمندان عصر صفوی تا امروز را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.