۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

موزه آستان قدس رضوی به عنوان موزه برتر کشور در سال 97 انتخاب شد

موزه آستان‌ قدس‌ رضوی با رأی هیئت داوران کمیته ملی موزه‌های ایران(ایکوم) به عنوان موزه برگزیده کشور در بین موزه‎‎های بزرگ دولتی در سال 1397 انتخاب شد.
رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌ قدس‌ رضوی با اعلام این خبر گفت: طبق رأی هیئت داوران کمیته ملی موزه‌های ایران، موزه آستان‌قدس‌رضوی به دلیل اقدامات صورت گرفته در شاخص‌های «گردآوری» و «توسعه مدیریت» به عنوان موزه برگزیده در میان موزه‌های بزرگ دولتی معرفی شد.
حجت الاسلام سید جلال حسینی تصریح کرد: این داوری در حوزه‌های موزه‌های خصوصی، دولتی کوچک، متوسط و بزرگ انجام شده که موزه آستان‌ قدس رضوی در میان موزه‌های بزرگ دولتی حائز این رتبه شده است.
وی افزود: موزه آستان قدس رضوی، برنامه‎های توسعه فیزیکی و ارتقای کیفی را در دستور کار دارد و در آینده‎ای‎ نزدیک، غنی‌ترین و جامع‎ترین موزه در سطح جهان اسلام خواهد شد.
گفتنی است موزه آستان ‌قدس ‌رضوی با بیش از 17 هزار متر مربع فضای نمایشگاهی، 8500 اثر با ارزش را در 16 گنجینه با عناوین قرآن و نفایس، هدایای مقام معظم رهبری، آثار استاد محمود فرشچیان، تاریخ حرم رضوی، فرش، مردم‌شناسی، تمبر و اقلام پستی، سکه، اسکناس، هنرهای تجسمی، آبزیان، نجوم، ساعت، ظروف، مدال و سلاح جای داده است.
موزه های آستان قدس رضوی یکی از بزرگترین و غنی‌ترین موزه‌های ایران است که سالانه بیش از یک میلیون نفر با ملیت‌های مختلف از این موزه بازدید می‌کنند.