۲۸ خرداد ۱۳۹۸

تولیت حرم حضرت زینب(س) از موزه مرکزی آستان قدس رضوی دیدن کرد

موزه مرکزی و گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی از لحاظ آثار و قدمت بهترین، قدیمی‌ترین و عالی‌ترین موزه در سطح اعتاب مقدسه جهان اسلام است.

تولیت آستان مقدس حضرت زینب(س) با حضور در حرم مطهر رضوی از موزه مرکزی و گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی بازدید کرد.

هانی مرتضی تولیت آستان مقدس حضرت زینب(س) در حاشیه این بازدید اظهار کرد: موزه مرکزی و گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی از لحاظ آثار و قدمت بهترین، قدیمی‌ترین و عالی‌ترین موزه در سطح اعتاب مقدسه جهان اسلام است.

وی با اشاره به آثار کهن و ارزشمند موزه تاریخ حرم رضوی و موزه فرش آستان قدس رضوی گفت: بنده زمانی که به موزه مرکزی آستان قدس رضوی ورود پیدا کردم از دیدن حجم فراوان آثار تاریخی، هنری و اهدایی در این موزه متعجب شدم چرا که تاکنون چنین موزه جامع و کاملی در طول عمرم مشاهده نکردم.

تولیت آستان مقدس حضرت زینب(س) ادامه داد: حقیقتا شیوه نگهداری از این آثار ارزشمند، کهن و قدیمی در موزه مرکزی آستان قدس رضوی کار بسیار دشواری است، لذا کسانی که در این موزه به صورت علمی و تخصصی در راستای نگهداری تاریخ کهن ایران تلاش می‌‌کنند شایسته تقدیر هستند.

گفتنی است؛ حجت الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی؛ رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و اسناد آستان قدس رضوی در حاشیه این بازدید از هانی مرتضی؛ تولیت آستان مقدس حضرت زینب(س) استقبال کرد و سپس برای گسترش همکاری‌های فی ما بین با وی به گفت‌وگو پرداخت.